Samorząd Szkolny

Na terenie szkoły działa Samorząd Szkolny, który co roku wybierany jest przez uczniów drogą głosowania z zachowaniem wszelkich demokratycznych zasad. Głównym zadaniem Samorządu Szkolnego jest pomoc w organizowaniu i prowadzeniu apeli, dyskotek oraz innych uroczystości szkolnych, np. Dnia Edukacji Narodowej, Dnia Patrona Szkoły, Dnia Sportu, Dnia Kobiet, itp. Samorząd Szkolny systematycznie reprezentuje szkołę na uroczystościach gminnych w Gniewkowie, podczas których obecny jest poczet sztandarowy. Na gazetce samorządowej wywieszane są informacje, ogłoszenia oraz propozycje dla uczniów klas VI odnośnie wyboru szkoły. Gazetka jest systematycznie przez uczniów uaktualniana. Imprezy organizowane przez Samorząd Szkolny są ciekawe i atrakcyjne, cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Każdego roku samorząd jest inicjatorem akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Góra Grosza, do których włączana jest społeczność szkolna i lokalna.

Przewodniczącą Samorządu Szkolnego jest Kalina Krajniak z klasy VIII,  zastępcą Marta Gawęda z klasy VII, sekretarzami są.Julia Sowińska i Julia Wąs z klasy VIb.

W roku szkolnym 2019/2020 opiekunami Samorządu Uczniowskiego są: Pani Justyna Grześkowiak i Pani Ewa Karwowska.