Nasza szkoła dzisiaj...

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wierzchosławicach w obecnym budynku funkcjonuje od roku 1969. Do obwodu szkoły należy sześć wsi: Ostrowo, Kaczkowo, Wierzbiczany, Gąski, Szpital i Wierzchosławice. Uczniami szkoły są również dzieci spoza obwodu: z Płonkowa, Chrząstowa, Murzynna, Słońska, Wielowsi, Mierogoniewic i Skalmierowic.

Szkoła dysponuje 14 pomieszczeniami do nauki. Posiada pełnowymiarową salę gimnastyczną, bibliotekę z czytelnią, gabinet pedagoga szkolnego, pracownie: informatyczną, przyrodniczą, matematyczną, polonistyczną, muzyczną, logopedyczną, wczesnego wspomagania i rewalidacji. Dla  uczniów jest zorganizowane dożywianie
w stołówce szkolnej. Dziećmi dojeżdżającymi do szkoły opiekują się nauczyciele
w świetlicy szkolnej oraz opiekun w autobusie. W budynku szkolnym mieści się filia biblioteki publicznej.

W szkole organizowana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w ramach której prowadzone są zajęcia w różnych formach. Są to: zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, terapia pedagogiczna (zajęcia korekcyjno – kompensacyjne), rewalidacja, gimnastyka korekcyjna,  zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej, zajęcia z logopedii.