Warsztaty kulinarne on-line

W dniu 18 pażdziernika 2021 roku uczniowie klas czwartej i szóstej  brali udział   w warsztatach kulinarnych online organizowanych przez  Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Warsztaty poprowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wisienki, zaprezentowały  dania kuchni regionalnej. Pokazywały jak przyrządzić pierogi z kapustą i grzybami z mięsem oraz owocami. Uczniowie metodą on-line obserwowali sposób przygotowania potraw rybnych. Dzieci zadawały Paniom pytania na interesujące ich tematy i od razu mogły usłyszeć fachowe odpowiedzi. Warsztaty były doskonałą okazją, by dzieci poznały swoje lokalne dziedzictwo kulinarne: produkty i dania, które często ich prababcie i babcie używały i gotowały na co dzień.