Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

Dnia 23 marca 2022r. klasa VI podsumowała obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 pod hasłem ,,Działajmy razem". Szóstoklasiści przedstawili scenki edukacyjne pod tytułem ,,Serfuj z głową". Przypomnieli jakie są zagrożenia w Internecie i jak postępować, aby się przed nimi zabezpieczyć, przypomnieli także zasady netykiety, czyli kulturalnego zachowania w sieci.

Wcześniej, w miesiącach lutym i marcu omawiane były w klasach I-VIII zasady bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci. Uczniowie klas VII i VIII poznały pojęcia: phishing, hejt, trolling, griefing, stalking, flaming i sposoby w ich zapobieganiu. Klasy młodsze brały udział w szkolnym konkursie plastycznym ,,Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?" W konkursie I miejsce zajął Marcin Duczkowski- uczeń klasy I,  uczeń klasy II- Adam Tomczyk zajął II miejsce , a III miejsce Paweł Popielec- uczeń klasy II.

Dla klas IV- VIII zorganizowany był konkurs z wiedzy o komputerze, Internecie i jego zagrożeniach. I miejsce zajęła klasa V, II miejsce  - klasa IV, a III miejsce klasa VI. Pani Dyrektor Magdalena Płachecińska nagrodzonym uczniom i klasom wręczyła nagrody.