Poznajemy zawody swoich rodziców

W minionym tygodniu w naszej szkole gościliśmy Pana Sławomira Webera. Tata ucznia klasy V, dzięki interesującemu wykładowi oraz ciekawej prezentacji multimedialnej, przybliżył dzieciom tajniki pracy rolnika. Piątoklasiści oraz szóstoklasiści dowiedzieli się,
w jaki sposób należy uprawiać ziemię, pielęgnować rośliny oraz poznali etapy działań związanych z ich zbiorem. Uzyskali również informacje o tym, jak ważna jest umiejętność dobierania odpowiednich maszyn do określonej uprawy. Dzieci przekonały się, iż praca rolnika wymaga umiejętności planowania podejmowanych przedsięwzięć i nieustannego doskonalenia swych kwalifikacji. Miłej atmosferze spotkania towarzyszyły liczne pytania zainteresowanych tematem wydarzenia uczniów, na które gość chętnie oraz profesjonalnie udzielał odpowiedzi. Już dziś wiemy, że w gronie naszych uczniów nie brakuje pasjonatów rolnictwa. Serdecznie dziękujemy Panu Weberowi za przybycie i poświęcony nam czas.