Spotkanie z p. Mirosławem Różańskim i p. Piotrem Danielewskim oraz Juką i Daszką

W Szkole Podstawowej w Wierzchosławicach, w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego, 11 stycznia 2024 odbyły się warsztaty na temat samoobrony przed psami. Zajęcia prowadzili doświadczeni instruktorzy z Prywatnej Szkoły Samoobrony, p. Mirosław Różański i p. Piotr Danielewski, wspierani przez wyszkolone psy - owczarka niemieckiego Jukę i berneńskiego psa pasterskiego Daszkę. W pierwszej części warsztatów uczniowie dowiedzieli się o błędach w interakcji z psami i przyczynach ich agresywnego zachowania. Trenerzy nauczyli ich, jak rozpoznać znaki zbliżającego się ataku psa i jak się wtedy zachować, podkreślając odpowiedzialność za własne zwierzęta.
W drugiej części warsztatów uczestnicy praktykowali bezpieczne interakcje z obcymi psami i techniki obrony przed atakami. Wysoko oceniono pokaz tresury, gdzie psy wykazały się umiejętnościami posłuszeństwa i liczenia. Spotkanie to było nie tylko edukacyjne, ale i bardzo użyteczne, dostarczając uczniom cennych wskazówek, które mogą okazać się pomocne w uniknięciu niebezpieczeństwa w przypadku spotkania z agresywnym psem