I miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego.

Dnia 8 listopada 2017 roku w Radziejowskim Domu Kultury miał miejsce Finał 40. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. Wzięli w nim udział laureaci eliminacji z powiatów: inowrocławskiego, radziejowskiego, włocławskiego. W gronie najlepszych nie zabrakło ucznia naszej szkoły – Kacpra Sowińskiego . Siódmoklasista zaprezentował dwa teksty: „Modlitwę wędrownego grajka” Jana Kasprowicza oraz fragment „Legendy o Popielu, którego myszy zjadły”.  Jury w składzie: p. Małgorzata Pietrzak (pedagog, poetka), p. Marzanna Lewandowska (poetka), p. Sława Becińska (wnuczka patrona konkursu) zgodnie przyznało Kacprowi I miejsce w jego kategorii wiekowej (szkoły gimnazjalne i uczniowie klas siódmych szkół podstawowych). Było to, jak podkreśliła komisja oceniająca, bezapelacyjne zwycięstwo! Gratulujemy!